Wyszukaj

Edukacja:

Uzyskaj więcej informacji - Dowiedz się więcej tutaj - Dowiedz się więcej tutaj - Więcej informacji - Odkryj więcej - kliknij tutaj - kliknij tutaj - kliknij tutaj - kliknij tutaj - kliknij tutaj Jak zatem można coś zmienić? A weźmy choćby pod uwagę to, że przecież doskonałym rozwiązaniem jest recenzowanie tych bardziej lokalnych polityków. Czyli burmistrza czy prezydenta własnego miasta albo chociażby radnych. Zwracajmy na to uwagę, ponieważ jeśli w rachubę wchodzi polityka lokalna, to generalnie mamy możliwość zmienić bardzo dużo. Czyli jak dobrze widać, nie jest powiedziane, że taki przeciętny Polak jest automatycznie skazany na to by być biernym uczestnikiem sceny politycznej. To bardzo pozytywna wiadomość.
Jednak bardzo dużym minusem tej organizacji jest najzwyczajniej w świecie to, że jest zbyt mocno zbiurokratyzowana. Dzięki biurokracji, Chiny oraz inne potęgi gospodarcze - lub aspirujące do ich miana, sporo szybciej nas doganiają. To źle, bo przecież w naszym interesie jest to by UE ciągle była potęgą. I naturalnie pewnie tak będzie, ale trudno jednoznacznie powiedzieć czy np. problem dużego bezrobocia, a zwłaszcza wśród młodych ludzi, szybko zostanie zażegnany. Może całą Europę czeka los chociażby Włoch, a więc co prawda bogatego kraju, który jednakże ma duże kłopoty? Ciężko jednoznacznie powiedzieć...
Chociaż Polska jest jednym z najszybciej rozwijających się krajów na kuli ziemskiej, to w dalszym ciągu ciężko funkcjonuje się dla typowego Polaka. Pewnie z tego powodu, iż nasz kraj, Słowacja, Rumunia bądź Estonia na własne bogactwo, w miarę normalnych warunkach gospodarczych, pracują od stosunkowo niedawna. Można śmiało powiedzieć, że jeśli nie popełnimy błędów choćby Grecji, za kilkanaście lat będziemy mogli powiedzieć, iż jesteśmy zamożnym społeczeństwem. Jednakże trzeba jakoś wspierać dążenie do wzrostu zamożności. Jak? Weźmy choćby w rachubę to by wspierać polskie firmy. W końcu nikt nie powiedział, że to trudne.
A poza tym UE to ciągle potęga. Jeżeli można użyć porównania piłkarskiego, to Unia Europejska jest jak taka drużyna, która odnosiła wielkie sukcesy, powodowała, że świat stawał się piękniejszy, lecz później popadła w duży kryzys. Miejmy w takim razie nadzieję, iż owy kryzys już niedługo przeminie. Polska dzięki UE szybciej się rozwija. W końcu gdyby nie chociażby współpraca gospodarcza z Niemcami, trudno byłoby nam swobodnie przejść przez kryzys. Powinniśmy zwrócić uwagę, iż w Polsce na stałe albo na pewien czas aktualnie przebywa kilkaset tysięcy ludzi z Ukrainy oraz Białorusi. To pokazuje, że obraliśmy bardzo dobrą drogę. W końcu w 1990 roku Białoruś z Ukrainą były bogatsze od Polski. Czyli w zasadzie Unia Europejska nie jest taka zła.